Gorzki smak w ustach po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego

Miesiąc temu miałem zabieg wycięcia woreczka żółciowego metodą laparaskopową od tygodnia mam co jakiś gorzki posmak w ustach niewiem czy to wynika z mojego błędu żywieniowego choć staram się przestrzegać diety lekkostrawnej czasami dopiero teraz po miesiacu od operacji siegne po cos slodkiego. Z czego moze wynikac ten posmak? Jak dlugo stosowac dietę ścisłą? Dziekuje

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,
Na wypisie ze szpitala powinien Pan dostać zalecenia ile czasu powinna trwać dieta lekkostrawna. Nadmiar sacharozy sprzyja tworzeniu kamieni żółciowych.
Pozdrawiam