Gruczolak przysadki a nudności i bolesność pleców

Od dłuższego czasu, ok. 2 m-ce doskwiera mi ból w dole pleców, nudności po jedzeniu i uczucie pełności w brzuchu. Dość często ból nad- lub podbrzusza. Mam zaburzenia widzenia. Rozjeżdżają mi się płytki chodnikowe. Czasem czuję się odrealniona. Mam gruczolaka przysadki, od 2 lat nie oceniony jego ewentualny rozrost. Martwią mnie te objawy, głównie dla brzucha. Często mam temp. 37,5. Rodzina obciążona nowotworami przewodu pokarmowego. 7 lat temu stwierdzono przewlekłe zapalenie żołądka. 41 lat

Dzień dobry,

Jeśli ma Pani zaburzenia widzenia, koniecznie trzeba wykonać kontrolne MRI przysadki, niewykluczone, że guz się rozrasta i uciska na skrzyżowanie nerwów wzrokowych, co wymaga pilnego postępowania terapeutycznego. Proszę jak najszybciej udać się do swojego lekarza.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz