Ile powinnam ważyć? Pomocy

48kg.13 lat. Kobieta. Siedzący tryb życia. Ćwiczę 2-3 razy w tygodniu po 1h. Rano: 7.0 Kakao 10.30 Kanapka z serem, woda cytrynowa 15.20 Pierś z kurczaka, ziemniaki, surówka 18.00 3 plasterki sera typu mozarella.

Witaj.

Twoja waga mieści się w granicach normy (BMI skorelowane z siatkami centylowymi - w pobliżu 75 centyla).
Patrząc na Twój jadłospis zachęcam Cię do wprowadzenia kilku zmian:

1. śniadanie I - jest za mało odżywcze. Brakuje produktów zbożowych z pełnego przemiału (np. naturalne płatki zbożowe tj. owsiane lub chleb razowy), a także warzyw / owoców.
2. śniadanie II - czy to jest woda smakowa? Jezeli tak to lepiej pic wodę mineralną np. z cytryną. Dodatkowe pytania - czy kanapka jest z jasnym pieczywem? Jeżeli tak to bardziej pożywna i mniej tucząca będzie kanapka z chlebem razowym. Tu również pamiętaj o warzywach / owocach
3. pomiędzy II śniadaniem a obiadem jest dość długa przerwa. To może powodować zbyt obity obiad. Zachęcam Cię do zjedzenia dodatkowej przegryzki np. jogurt naturalny, serek wiejski, jabłko
4. na kolację brakuje warzyw

W załączeniu link do piramidy zdrowego żywienia - przeczytaj, aby zwiększyć swoją wiedzę na ten temat. To pomoże Ci komponować zdrowszy jadłospis
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...
Dla zachowania dobrej formy bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Zaleca się, aby codziennie być w ruchu minimum pół godziny, korzystniej - godzinę. Rozważ jak dodatkowo możesz zwiększyć dawkę ruchu w swoim rozkładzie zajęć (dotyczy dni, w których nie ćwiczysz).

Natomiast co do płynów to zaleca się od ok. 1,5-2 l płynów dziennie.

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Agnieszka Kuczewska