Osoba , 17 lat Witam! Mam 17 lat. Podczas tych wakacji chciałabym schudnąćdo odpowiedniej wagi dla mojego wzrostu. Ważę 70 kg przy wzroście 173. Ile powinnam ważyć? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Marta Hat 61
Lek. Marta Hat Stażysta/Rezydent, Kraków Podgórze
Edytuj odpowiedź

 

Witam!
Twoje aktualne BMI wynosi 23,39 i znajduje się w granicach normy.
Zakres prawidłowego BMI dla Twojego wzrostu wynosi od ok. 55,5kg - 74,8kg. (BMI 18,5 - 25).
Waga idealna zależy od wielu czynniku - typu sylwetki, budowy kostnej, stopnia umięśnienia. W Twoim przypadku oscylowałaby w okolicach 63-66 kg.

Bardzo ważne jest także to, aby samemu dobrze czuć się z własnym ciałem, dlatego też przy stosowaniu diety odchudzającej polecam stosowanie ćwiczeń (zarówno aerobowych, jak i siłowych). Nie tylko przyspieszą i wspomogą sam proces odchudzania, ale też przyczynią się podkreślenia sylwetki i wzrostu zadowolenia z efektów zastosowanej diety.
Pamiętaj również, aby dieta była zbilansowana i dostosowana pod względem ilości kalorii do Twojego stylu życia oraz stopnia aktywności fizycznej. Zbyt duża redukcja kalorii, nieregularnie spożywane posiłki oraz nieodpowiednia ilość składników pokarmowych przyczyniają się do szybkiego powrotu utraconych kilogramów pod postacią efektu jo-jo.
Pozdrawiam serdecznie!
 

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Odchudzanie – Moda na odchudzanie pojawia się z nadejściem każdej wiosny. Przed latem rośnie bowiem liczba osób, którym marzy się szczuplejsza sylwetka. Zastosowanie zasad zdrowego odchudzania pozwala na skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów, a także na nauczenie się prawidłowych nawyków żywieniowych, dzięki którym po zakończonej kuracji nie grozi efekt jo-jo.
  • Waga a zdrowie – Nadwaga i otyłość to istotne problemy zdrowotne związane ze stylem życia, jaki prowadzimy. Otyłość jest często definiowana jako stan, w którym dochodzi do nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w organizmie, co prowadzi do wzrostu ryzyka wielu chorób.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach