Ile trwa leczenie złamania Jonesa?

Jak długo mogę odczuwać złamanie Jonesa? Blisko 2 lata temu złamałam V kość śródstopia. Leczenie trwało długo, blisko pół roku chodzenia w walkerze. Ostatecznie lekarz stwierdził brak całkowitego zrostu i powiedział, że z czasem się i tak się samo zasklepi. Nie miałam żadnej rehabilitacji ani nic. Do teraz odczuwam rwący ból w tej kości. Czy jest to normalny objaw? I czy można sobie z tym jakoś poradzić? Bardzo liczę na Państwa odpowiedź, ponieważ ze względu na epidemię nie mam szans dostać się w tej chwili do lekarza, a stopa boli mnie coraz częściej. Serdecznie pozdrawiam.

Złamanie powinno zagoić się w 6 tygodni. Przy braku zrostu więcej niż 12 tygodni najlepiej jest podjać decyzję o zrewidowaniu miejsca złamania, gdzie na pewną będzie brak zrostu wypełniony tkanką włóknistą albo interponujące inne tkanki, blziny. Usunąć to, ewentualnie wypałnić kością i skręcić śrubą. Na obecnym etapie w celu potwierdzenia, czy to nadal brak zrostu czy inny trzeba na pewno wykonać TK (tomografię komputerową) i zdecydować co dalej. Ostatecznie to złamanie zawsze powinno się zakończyć zrostem i brakiem bólu na przyszłość. Pozdrawiam