Infekcja wokół ust u 11-latka

Maciek 11lat od niedawna dostaje dziwnej infekcji wkoło ust. Najpierw biala obwódka a po wyzej czerwona potem to zasycha i robia sie strupki. od dwóch miesiecy ma zdiagnozowana cukrzyce typu 1. dostaje insuline i z tygodnia na tydzien bierze jej nieco mniej bo poziom cukru spada. Czy to mozliwe, ze nie wykryte i nie leczone alergie mogą spowodowac cukrzycę. Badania pokazały ze ma podwyzszony eosopfil. Jakie jeszcze badania mozna wykonac ,aby znalezc przyczyne. HBac1 miał wysokie 101, teraz 72mmo

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Cukrzyca nie jest spowodowana alergią. Zmiany mogą być objawem opryszczki wargowej. Nie można wykluczyć alergii. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.