Intensywny katar, kaszel i ból gardła

Od 3 dni mam mocny katar, mokry kaszel i gardlo boli, ale juz mniej. Od 2 dni goraczka ok 38. Wczoraj bylam u lekarza, stwierdzil ze nie wie czy to wirusy czy bakterie i dostalam antybiotyk trzydniowy macromax. Wczoraj wieczorem wzielam pierwsza dawke i dzis goraczka od rana, teraz juz 38.5. Jak dlugo moze sie ona utrzymywac? Czy powinnam zazyc dodatkowo leki przeciw goraczce?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak leki przeciw gorączkowe moga złagodzić objawy. Jeżeli gorączka będzie się utrzymywać do poniedziałku koniecznie Proszę udać się do lekarza. Bez badania nie można nic więcej powiedzieć.