Interpretacja wyników badania krwi i poziom hemoglobiny

Witam, mam 19 lat, prosze o interpretacje wynikow badania krwi. Stezenie hemoglobiny jest wytluszczone, wszystkie wyniki sa w dolnych granicach normy, czy powinnam sie martwic? średnia obj. krwinki 79,9fL (79,4-94,8) śr. masa hemoglobiny 25,7pg (25-34) śr. stężenie hemoglobiny 32,1 g/dL (32,2-36,8) płytki krwi 173 (163-337)

Szanowna Pani,
Pani wyniki morfologii są dość typowe dla młodej kobiety, szczególnie w przypadku obfitych miesiączek i nie powinny budzić niepokoju. Należy jednak pamietać o kontroli morfologii i ew. suplementacji preparatów żelaza, co proponuje pozostawić decyzji lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam
dr R.Anielski