Interpretacja wyniku badania histopatologicznego u 49-latki

W wyniku mam opis makroskopowy kanał - 324, jama - 325. Opis mikroskopowy; 1,2 polip endometrialny. Uprzejmie proszę o wytłumaczenie, będę wdzięczna. Irena.

Szanowna Pani, polipy endometrialne są bardzo często przyczyną nieprawidłowych krwawień. W większości przypadków są to zmiany łagodne. Na podstawie przedstawionego przez Panią wyniku można wykluczyć zmianę złośliwą.