Interpretacja wyniku poziomu LH po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Witam, chciałabym prosić o pomoc w interpretacji wyniku poziomu LH. Badanie zrobiłam w 8 dniu cyklu po odstawieniu leków antykoncepcyjnych Naraya(tzn miałam ostatnie krwawienie z odstawienia i po tym krwawieniu zrobiłam badanie). Otrzymany wynik to 16,8 mlU/ml. Co to oznacza?Dodam, że hormony tarczycy mam w normie, testosteron też. FSH nie miałam zleconego.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik, jaki Pani przedstawiła mieści się w granicach normy dla fazy folikularnej - czyli początkowej cyklu menstruacyjnego.