Jak bronić się przed nawrotami zapalenia zatok?

W szkole podstawowej lekarze faszerowali mnie różnymi antybiotykami na przeziębienia/ grypy... Usunięto mi migdał. Dalej chorowałam. Moim największym problemem byl ciągły katar. Okazało się, że jestem alergiczką. Leczyłam alergię. Mam 25 lat i nadal ciągły katar, nawracające zapalenia zatok kilka razy w roku... Sama dbam o zatoki jak potrafię... wydałam już dużo pieniędzy na wody oczyszczające zatoki i inne leki. Do tego mam astmę oskrzelową. Jak bronić się przed nawrotami zapalenia zatok?

Nie ma żadnych wód i leków oczyszczających zatoki!  Nie ma żadnej możliwości podania leków do wnętrza zatok oprócz zabiegu zwanej punkcją lub płukaniem zatok po operacyjnym dokonaniu specjalnego w tym celu połączenia z nosem. Astmę oskrzelową ma leczoną w Polsce co drugi człowiek chociaż jej nie ma!, to jakaś polska paranoja. Antybiotyk może bardziej zaszkodzić niż sama choroba. Jeżeli masz dobrą spirometrię i dobre wyniki alergiczne IgE z krwi to nie łaź już po doktorach. Zrób TK zatok i napisz.