Jak długo mam zabezpieczać się dodatkowo?

Dzień dobry . Zaczęłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych 2 tyg przed miesiączką tabletki o nazwie mywy . Ostatnia miesiączka 21 stycznia cykl co 28 dni . Tabletkę przyjmuje od 4 lutego wzielam 17 tabletek. Od dnia w którym powinnam mieć okres nie mam ale skurcze macicy jak na miesiączkę co dalej zrobić Dostałam odpowiedź ze przez cały cykl mam się dodatkowo zabezpieczyć do kiedy ? Do pierwszego skończenia opakowania tabletek czy do dostania krwawienia w czasie branie tabletek plecebo?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli nie jest Pani w ciąży, a okres się nie pojawia, to możliwe, że skurcze macicy są spowodowane działaniem tabletek antykoncepcyjnych. Jednym z ich skutków ubocznych mogą być zmniejszenie intensywności i objętości krwawienia miesiączkowego oraz wcześniej wspomniane skurcze.

Co do zabezpieczenia dodatkowego, to zgodnie z zaleceniami producenta, powinna Pani stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne (np. prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli zaczęła Pani przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych 4 lutego, to zabezpieczenie dodatkowe powinno być stosowane do 11 lutego. Od 12 lutego powinna być Pani chroniona przez tabletki antykoncepcyjne, pod warunkiem, że są one przyjmowane zgodnie z zaleceniami producenta.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w materiale, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.