Jak długo może trwać krwawienie z odstawienia?

Dzień dobry z dniem wystąpienia miesiączki zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne drovelis , niestety okazało się że te tabletki na mnie źle działają miałam bardzo duże dolegliwości bólowe dosłownie zwijałam się z bólu za zgodą lekarza odstawiłam je i teraz czekam na następny cykl żeby dokonać zmiany tabletek hormonalnych lecz teraz po odstawieniu cały czas mam krwawienie to już będzie 8 dni jak długo to jeszcze może potrwać? Dodam tylko że tabletki hormonalne przepisane w celu uregulowania hormonów gdyż przed okresem mam bardzo duże uderzenia zimna i gorąca i prawdopodobnie brakuje hormonów.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych kobiety mogą doświadczyć tzw. krwawień międzyokresowych. W Pani przypadku organizm może potrzebować nieco więcej czasu, aby dostosować się do zmiany hormonalnej, ponieważ zostały one odstawione w trakcie cyklu.

Jeśli krwawienie jest obfite, będzie się utrzymywało dalej lub zaczną towarzyszyć mu inne niepokojące objawy, takie jak silny ból brzucha lub gorączka, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to wskazywać na inną przyczynę krwawienia.

W przypadku, gdy zdecyduje się Pani na kolejne tabletki antykoncepcyjne, ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem o swoich dolegliwościach, w celu dobrania tabletek, które będą odpowiednie dla Pani organizmu i pozwolą na odpowiednią kontrolę hormonalną.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w publikacji poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-srodek-cyklu-antykoncepcja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.