Jak długo może trwać plamienie podczas stosowania plastrów Evra?

Dzień dobry, mam pytanie. Stosuję drugi miesiąc plastry Evra. W pierwszym miesiącu wszystko poszło bardzo dobrze. Żadnych uciążliwości itd., a krwawienie z odstawienia wystąpiło prawidłowo do trzech dni. Teraz skończyłam drugie opakowanie i od tygodnia mam plamienia. Trochę uciążliwe bo np. muszę m.in stosować wkładki. Plamienia dostałam przy stosowaniu trzeciego plastra i trwa już tydzień. Dzisiaj odkleilam ten trzeci plaster i zastanawiam się czy jednak nie zrezygnować ze stosowania plastrów. Teraz powinnam do trzech dni dostać tzw. krwawienia z odstawienia ale czy je dostanę? Czy dalej będę plamić? Ile takie plamienie może trwac? Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 29 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

plamienia podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej to bardzo częsty skutek uboczny. Ciężko przewidzieć, jak długo plamienie lub krwawienie będzie trwało oraz kiedy ustanie, ponieważ jest to kwestia indywidualna.

Zakłada się, że działania niepożądane są najbardziej uciążliwe w pierwszych trzech miesiącach stosowania antykoncepcji hormonalnej. Może więc Pani przeczekać ten okres lub zdecydować się na inną formę antykoncepcji.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami ekspertów umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brunatne-plamienia-przy-plastrach-evra,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plastry-evra-a-plamienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-krwawienie-po-czwartym-opakowaniu-plastrow-evra-jest-normalne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.