Kobieta , 58 lat za 1,5 miesiąca czeka mnie operacja usunięcia macicy wraz z przydatkami. Powodem jest torbiel na jajniku dająca się we znaki bólami i nieciekawe obciążenia dziedziczne. Chciałabym się dowiedzieć jak długo będę na zwolnieniu, jak długo trwa przeciętny powrót do formy sprzed zabiegu, leki przeciwbólowe, dieta po operacji, wyprowadzanie psa na spacer;), czy są jakieś np. jakieś pasy ortopedyczne podtrzymujące, higiena ciała, słowem - wszystko.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Aleksandra Witkowska 79
Lek. Aleksandra Witkowska Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Te pytania najlepiej zadać lekarzowi, który Panią skierował na zabieg. On wszystko wyjaśni.
Powrót do formy po operacji to kwestia bardzo indywidualna.
ZLA wystawia się z reguły na ok. 30 dni

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Torbiel jajnika – Torbiel (cysta) to zamknięta jama wypełniona płynem. Torbiel jest to najczęściej spotykany rodzaj łagodnego nowotworu. Może pojawić się w każdym miejscu organizmu. O torbieli czynnościowej jajnika mówimy wtedy, gdy bierze ona udział w funkcjonowaniu jajnika, np.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: