Jak dobrać okulary korekcyjne?

W tej chwili mam szkła w okularach 1,75. Lekarz przy badaniu okresowym określił na 2,5. Jak czytam to przy 1.75 to bardzo dobrze widzę. Jednak jak chcę zawlec igłę to biorę kupione w sklepie 2,5. Do czytania jednak jak wzięłam 2,5 to mi przeszkadzały. Jak upewnić się na 100% jakie w końcu potrzebne mi okulary?

Magdalena StusiĹska

Szkła w okularach najlepiej dobierze lekarz okulista- proszę przy wizycie zgłosić wszystkie opisane powyżej problemy.