Jak interpretować wynik badania USG piersi u 24-latki?

Witam! 6 miesięcy temu byłam na usg piersi z opisu wynika „sutki o budowie gruczołowo tłuszczowej. Na godz 2-3 w sutku lewym zmiana owalna hipoechco-FA susp.” W dniu dzisiejszym po pół roku przyszłam ponownie i opis mam taki „sutki o budowie gruczołowo tłuszczowej. Zmiana owalna w sutku lewym hipoecho 10x4mm. W lewym dole pahowym pojedynczy drobny węzeł chłonny 10x5 mm” Lekarz powiedział bym się nie martwiła i nie zalecił biopsji. Ja nie wiem czy iść jeszcze do innego czy faktycznie mam się nie przejmować i za pol roku ponownie odwiedzić usg.

Lek. Paweł Szadkowski

Oba opisy wskazują na zmianę łagodną - fibroadenoma. Węzeł w dole pachowym nie jest powiększony. Myślę, że spokojnie może Pani powtórzyć usg za pół roku. Może Pani pokazać poprzedni wynik, wtedy lekarz oceni, czy zmiana nie uległa powiększeniu/pomniejszeniu.