Jak interpretować wynik TSH u osoby z bólem jajników?

Zrobiłam badania w 21 dniu cyklu. Cykle mam regularne 25-27 dni. Od kilku dni boli mnie prawy jajnik, wcześniej zdarzało się, że trochę bolał w dniu owulacji. Jednak podczas tego cyklu ból był silny i od tego czasu czesto mnie boli choc już słabiej. Dodatkowo boli mnie głowa i kręgosłup w odcinku lędźwiowym podczas dłuższego chodzenia czy stania. Jestem również rozdrażniona. Od tygodnia powiększyły mi się piersi, są nabrzmiałe i wrażliwe na dotyk. Zwykle delikatnie powiększyły się tuż przed okresem ale nie tak jak teraz. Staram się z narzeczonym o dziecko i chciałabym wiedzieć czy to wszystko może oznaczać ciążę. To moje wyniki: Tsh- 2,73 ulU/mL (0,27-4,20), progesteron - 11,610 ng/ml (f.fol 0,2-1,5 f.owul 0,8-3,0 f.lut 1,7-27,0 menop. 0,1-0,8) prolaktyna 141,300 ng/ml (4,790 - 23,300)

Lek. Wojciech Zygmunt

W pierwszej kolejności należy u pani podejrzewać ciążę. Proszę wykonać test ciążowy, aby się upewnić. Pozdrawiam.