Jak kontynuować branie tabletek po wcześniejszym zwymiotowaniu jednej z blistra?

Mam 23 lata i jestem kobietą. Tabletki biorę od ponad roku. Biorę je ok. godziny 19. Był to 15 dzień brania tabletek. Zwymiotowałam po ok. 2,5-3 godzinach. Zaraz po tym wzięłam kolejną tabletkę. Czy zachowałam się prawidłowo? W związku z tym, czy mogę dokończyć to opakowanie, następnie wziąć tabletkę z zapasowego opakowania (21 dnia) i zrobić 7-dniową przerwę? Czy powinnam jedynie dokończyć to opakowanie czyli skończyć branie tabletek dzień wcześniej i nie korzystać z zapasowej tabletki (tabletki będą brane wówczas przez 20 dni), a może powinnam połączyć opakowania?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zachowała się Pani prawidłowo przyjmując jak najszybciej następną tabletkę, dzięki temu skuteczność antykoncepcji nie ulegnie obniżeniu.
W opisanej sytuacji optymalnym rozwiązaniem byłoby dokończenie obecnego opakowania, a następnie rozpoczęcie następnego bez okresu przerwy. Wówczas ulegnie zmianie dzień przyjmowania tabletek, ale skuteczność będzie zachowana.

Redakcja abcZdrowie.pl