Jak leczyć choroby mózgowia?

Witam, mam 53 lata i rozpoznanie wieloogniskowe naczyniopochodne uszkodzenie mózgowia. Prosiłabym o podanie ośrodków, które mogłyby mi pomóc w zahamowaniu choroby. Z góry dziękuję.

Zbyt mało danych. Wieloogniskowe naczyniopochodne uszkodzenie mózgu jest często spowodowane współistniejącymi chorobami, np. nadcisnieniem, cukrzycą, hipercholesterolemią, nikotynizmem, otyłością itp. Aby spowolnić postęp choroby nalezy dobrze kontrolowac powyższe schorzenia. Wskazane wykonanie badania duplex tt. szyjnych i kręgowych, TCD, Holter EKG, ECHO serca, ew. wykluczyć obecnośc przetrwałego otworu owalnego. Wskazane włączenie ASA i statyny. Zwykle przy tamim rozpoznaniu nie ma wskazań do hospitalizacji a leczenie prowadzi się ambulatoryjnie. Pozdrawiam.