Jak leczyć miażdżycę i torbiel na nerce?

witam moja mama ma problem ma 55 lat kilka lat temu pękły jej wrzodu w żoładku i lezala w szpitalu bo w miare wyleczyli te wrzody jest okej bierze tabletki emanera oslonowe czy cos wtym stylu po wysciu ze szpitala dostala wypis oraz wyniki badan i na wynikach bylo aorta miazdzycowa i tak to zaniebala i w tamtym roku miala usg i nadal aorta miazdzycowa do tego torbiel na nerce czy to jest groźne da jeszcze jakoś sie to leczyc z gory dziekuje z odpowiedz najgrsze jest to ze mama nie chce sie leczyc ani nic nie wiem jak jej pomoc ale to nie jest smieszne.

Lek. Michał Lenard

Torbiel nerki często jest nieprawidłowością, która nie daje żadnych objawów i jest niegroźna. Jeżeli chodzi o miażdżycę aorty, to należy ona do częstych dolegliwości w tym wieku. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który zaleci leczenie przeciwmiażdżycowe, a w razie potrzeby skieruje do specjalisty. Pozdrawiam!