Jak leczyć opuchliznę i bóle pięt?

Witam, od trzech dni doskwiera mi opuchlizna i ból pięt. Dodatkowo dzisiaj doszły do tego osłabienie i zawroty głowy oraz towarzyszące mu chwilowe zaburzenie widzenia. Dodam, że moja praca wymaga ode mnie sporo ruchu i przebywania w pozycji stojącej. Początkowo wydawało mi się, że jest to powodem opuchlizny jednak zawroty głowy zaczęły mnie niepokoić. Zauważyłam także, że pojawiają się one gdy stoję lub chodzę przez dłuższy czas, natomiast gdy na chwilę usiądę i odpocznę, objawy mijają. Sądzę, że może to być spowodowane tym, że pozycją stojąca powoduje nacisk na pięty i potęguje ból. Przechodziłam niedawno rutynowe badania i lekarz twierdził, że wyniki - poza niskim poziomem żelaza - są zadowalające (EKG, morfologia). Prowadzę również dość aktywny tryb życia. Czy jest możliwe, że to tylko objawy zmęczenia i przeciążenia nóg czy powinnam się martwić? Do jakiego specjalisty powinnam się udać?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizytabu internisty lub lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecic dalsze postepowanie , wskazana przede wszytskim ocena neurologiczna