Jak leczyć polipy pęcherzyka żółciowego?

Miałam dziś usg jamy brzucha z powodów bólu dolnej części( ginekologicznie wszystko ok) przypadkiem okazało się że mam przyscienne 4 polipy pecherzyka.żółciowego 8mm, 6mm,4mm,2mm . Skierowanie do chirurga, lecz terminy sa dopiero po nowym roku. Czy z takimi polipami mogę tyle czekać na wizytę?? Jak je się leczy? Czy pójść szybciej prywatnie do chirurga?( objawy: czasem kłócie, Lekki ból w tej okolicy,) proszę o wyczerpująca odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli polipy nie są objawowe (a z Pani relacji wynika, że nie są) to nie ma powodu do obaw, może Pani poczekać do stycznia. Chirurg oceni czy jest konieczność usunięcia pęcherzyka żółciowego. Najpewniej na początku przyjęta zostanie strategia zachowawcza i obserwacja polipów co 6-12 miesięcy.