Jak leczyć poszerzoną miedniczkę w nerce w ciąży?

Witam. Mam 30 lat, jestem w 14 tyg. ciąży. Ze względu na zły wynik moczu m.in erytrocyty wyługowane, świeże, liczne bakterie, leukocyty brałam furagine 3x2 przez 10 dni, kontrolny wynik moczu był bardzo podobny. Wykonałam usg nerek i okazało się, ze prawa nerka jest prawidłowa, natomiast lewa nerka ma poszerzona miedniczke 41x23-24x36 mm. Zalecone mam zurawit 2x1, wit.c i herbate z pokrzywy.Odczuwam czasami lekki ból i dyskomfort po lewej stronie nad posladkami. Proszę napisać co mam robić.

Proszę zażywać leki według wskazań lekarza prowadzącego oraz spełniać jego zalecenia. Zastój w lewe nerce może mieć związek właśnie z rozwijającą się ciążą dlatego dodatkowe w trakcie spoczynku radziłbym utrzymywać pozycję ciała na prawym boku.