Jak leczyć problemy z myślami samobójczymi?

Dzień dobry Mam problem od roku mam myśli samobójcze , ale w dzień się śmieje bo po co ludzie maja wiedzieć o moich problemach. Mianowicie odcinam się od ludzi , boje się poznawać nowych ludzi. Jakaś diagnoza ?

Witam Panią, bardzo zmartwiło mnie, to co Pani napisała. Chyba musi Pani bardzo mocno cierpień w samotności i nie otrzymywać wystarczającego wsparcia. Trzeba koniecznie tę sytuację przerwać, żeby nie dochodziło do pogorszenia się Pani zdrowia. Bardzo proszę o jak najszybsze skontaktowanie się lekarzem, np. lekarzem rodzinnym oraz psychoterapeutą. Dobrze by było, żeby podzieliła się Pani swoimi myślami i niepokojami z ważnymi dla siebie osobami, zwierzyła komuś z rodziny, albo wychowawcy (jeśli ma Pani z nim dobry kontakt), pedagogowi czy psychologowi szkolnemu. Bardzo proszę, żeby nie pozostawała Pani sama z tymi myślami. Pani konieczna jest pomoc, wsparcie dorosłych.Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania problemów.

Najlepszym wyjściem jest podjęcie konsultacji z lekarzem psychiatrą, który (w razie potrzeby) zleci farmakoterapię i skieruje na psychoterapią. Ta ostatnia pozwoli Pani zrozumieć głębsze (emocjonalne, osobowościowe) przyczyny zaburzeń, a także poradzić sobie z nimi.