Jak leczyć strach przed zagubieniem się?

Witam serdecznie moje problemy bardzo mnie mecza otóż postaram sie to opisać jak tylko potrafie nie potrafie sama gdzies pojechac poruszam sie tylko z siostra prosze ja zeby ze mna pojechala sama sie boje ze sie zgubie czuje oslabiona pamieć i problem z orientacja chcialabym np pojechac pociagiem gdziekolwiek to mam z tym problem z orientacja ze sie zgubie nie trafie czy da sie cos z tym robić czy cos mi jest???

Dzień dobry, warto skonsultować swoje dolegliwości z lekarzem psychiatrą. Z opisu Pani objawów wiele wskazuje na to, że cierpi Pani na zaburzenia lękowe. W takich sytuacjach, kiedy problem jest duży tzn. Nie wychodzi Pani nigdzie bez siostry, wskazane jest wprowadzenie farmakoterapii. Warto też pomyśleć o rozpoczęciu psychoterapii, żeby znaleźć źródło problemu i móc zacząć samodzielnie żyć.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Pani,

Zachęcałabym Panią mocno do podjęcia psychoterapii poznawczo-behawioralnej, która byłaby dla Pani skuteczną.

Serdeczności i radości w codzienności Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605