Jak mogę przesunąć okres poprzez tabletki antykoncepcyjne?

Witam, jestem dzisiaj w 19. dniu cyklu, okres występuje u mnie regularnie, co 32 dni. Niestety, dokładnie wtedy wyjeżdżam na tydzień i bardzo zależałoby mi na przesunięciu tego okresu -nie ma takiej możliwości, aby pogodzić okres i zaplanowany wyjazd :( Czy jeżeli zacznę od jutra (czyli od 20. dnia cyklu) zażywać tabletki Y*** to jest szansa, że okres wystąpi dopiero po zakończeniu przyjmowania tabletek? Bardzo porosze o odpowiedź. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale tabletki Y*** przyjmowałam przez rok czasu i skończyłam niecały rok temu. Czy jest jakiś inny sposób na opóźnienie okresu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

By przesunąć miesiączkę możemy tak naprawdę wykorzystać dwa sposoby. Obydwa będą też właściwe i nie będą wpływać na skuteczność antykoncpecji.
Pierwszym sposobem jest wykorzystanie 7-dniowej przerwy. Można ją zupełnie pominąć lub skrócić o dowolną ilości dni tak, aby uzyskać krwawienie w pożądanym terminie. Należy przy tym pamiętać, że krwawienie występuje zazwyczaj w 2.-3. dobie po przyjęciu ostatniej tabletki.
Drugim zaś sposobem jest wzięcie odpowiednio mniejszej liczby tabletek i następnie zrobienie klasycznej 7 dniowej przerwy.

Ponieważ jednak nie przyjmuje Pani antykoncepcji hormonalnej, nie jest to możliwe, by przy zachowaniu skuteczności tej metody jednocześnie rozpocząć stosowanie nagle, a nie podczas pierwszego dnia krwawienia.