Jak może przebiegać leczenie raka piersi?

Wyniki po mastektomii: W kwadrancie górnym zew. twarde ognisko, głównie o rozprężającym typie wzrostu o wym. 3x1,2 cm. Naciek szerzy się w kierunku ogona Spence'a. Carcinoma ductale invasivum mammae et CDIS (cribriforme). G1 Lymphonodulitis chronica reactiva 0/15. pT2N0 Naciek nowotworowy nie dochodzi do powięzi, ani nie obejmuje skóry. -receptory estrogenowe TS8 (reakcja intensywna w 100 % komórek); -receptory progesteronowe TS (reakcja intensywna w 100 % komórek); -HER 2 (2+ wg Dako) - badanie FISH w toku. Mam pytanie: jak może wyglądać dalsze leczenie?

Oczywiście co do dalszego leczenia musi w tym względzie zadecydować onkolog. On po analizie wszystkich badań zaleci odpowiedni system leczenia. Guz jest dość duży T2 czyli powyżej 2 cm, rak jest o typie dużej agresywności histopatologicznej, brak jednak co pozytywne przerzutów do węzłów chłonnych. Myślę, że jednak onkolog zadecyduje jeszcze o podaniu chemioterapii, na pewno hormonoterapii (aktywne hormonalnie komórki raka) oraz być może jeśli okaże się, że jest aktywny pod względem receptora HER-2 (badanie FISH w toku) i będzie dodatni to wtedy konieczne leczenie herceptyną. Ostateczną decyzję w tej sprawie musi podjąć onkolog.