Jak opanować lęki i leczyć torbiel jajnika?

Witam mam torbiel na prawym jajniku 5x4 mam straszne mdlosci czasami mnie tam podkowa. I do tego mam napady lekowe rano ze jak spie nagle sie bude i mam stracha i sie czese jak galareta.Wyszlo mi tez przy badaniech ze w woreczku zolciowym mam male zlogi. Badania krwi i moczu ok. Ca 125 to 5.5. Na tę torbiel dostalam tabletki chormonalnw. Co mam robic jak sie z tym poradzic.

Dzień Dobry Pani,

Wskazanym dla Pani krokiem byłaby konsultacja i praca z psychologiem, aby mogłaby Pani spojrzeć na lęki z innej perspektywy.

Może Pani w ramach NFZ-tu - wtedy potrzebne byłoby skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego.
O skierowanie proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu.
Albo prywatnie.

Zapraszam serdecznie do rozmowy,
Irena Mielnik-Madej

Warto zgłosić się d psychologa, psychoterapeuty. Specjalista pomoże nie tylko rozgraniczyć realne objawy wynikające z zaburzeń hormonalnych od objawów o podłożu emocjonalnym i lękowym, dodatkowo pomoże także radzić sobie z lękiem i objawami somatyzacyjnymi. Oczywiście należy także kontynuować leczenie zlecone przez lekarza.