Jak pomóc alkoholikowi w pierwszym stadium?

Moj partner pije codziennie sam. Kiedyś 5 małych piw, a teraz 1/3 butelki whisky w drinkach. Tylko wieczorami i w nocy. Mowi, ze nie moze spać. Rano jest zawsze w złym nastroju i jest b nerwowy/ nieprzyjemny. Jesli pije z kolegami - rzadko!- to zawsze najwiecej i aż do utraty przytomności - nie potrafi przestać . Czy jest alkoholikiem ? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz. Ps. Oprócz tego non stop sieci przy kompie - i w pracy i w domu.

Witam. Myślę że Pani partner nie jest alkoholikiem, na pewno jednak nadużywa alkoholu w sposób ryzykowny, prowadzący do uzależnienia. Proszę szczerze porozmawiać z partnerem oraz uświadomić go, że przewlekłe nadużywanie alkoholu może prowadzić nie tylko do nieodwracalnych zmian w osobowości, lecz również do zagrażać rozwojem bardzo poważnego uszkodzenie zdrowia somatycznego.

Witam-Proszę motywować partnera do wizyty u specjalisty psychoterapii uzależnień w celu diagnozy jego picia, z doświadczenia wiem, iż osoby pijące w taki sposób jak pani opisała często spełniają kryteria uzależnienia od alkoholu, im wcześniej reagujemy-tym lepiej.Pozdrawiam.