Jak pomóc matce z depresją i alkoholizmem?

Proszę o pomoc...Mam problem z matką a raczej jej depresją i alkoholizmem. Wszystko zaczeło się od problemów w związku z ojcem. Zdrada, odejście, złudne nadzieje i po 9latach w końcu rozwód. Początki niewinne picie,żeby zasnąć, odpocząć,zapomniec...a teraz alkoholizm. Matka pije ,zadłuzyla się w kilku bankach i parabankach, pooddawała pamiątki do lombardów. Doszło do tego,że nis utrzymuje ze mną kontaktu. Prosiłam ,groziłam nic to nie dało. Mieszkanie również jest zadłużone a co najgorsze w środku jest jak ''melinie'',straszny brud ,smród wszędzie są śmieci walają się butelki. Co mogę zrobić z prawnego punktu? Nie awanturuje sie bo jest sama...po rozwodzie,małoletnich nie dempralizuje bo dzieci wiecej nie ma, ciezko bedzie mi ją zglosic do jakiejs placówki o przymujowe leczenie. Depresja i alkohol to ją powoli zabija. Dodam ze nawet nie pomogl fakt ze zostala babcią...

Szanowna Pani
Myślę, że w Pani przypadku najlepiej byłoby skorzystać z pomocy oferowanej przez ośrodku zajmujące się leczeniem uzależnień. Niektóre placówki mają w swojej ofercie pomoc prawną, o którą Pani pyta. Przede wszystkim jednak taka poradnia może Pani dać wsparcie psychologiczne, którego mam wrażenie bardzo Pani brakuje.
Joanna Frąckowiak