Jak pomóc osobie, która po urazie pleców nie może chodzić?

Witam! Mój chłopak lat 20 w piątek (03.11.2017r) został uderzony piłką w plecy na wychowaniu fizycznym .. nauczycielka widziała ale brak reakcji. Chłopak od tej pory ledwo chodzi z bólu pleców, budzi się w nocy ze łzami w oczach z bólu a co jeszcze gorsza punktowo drętwieje mu prawa część ciała głównie to odczuwa na ręce. I to nie mięśnie tylko nadgarstek, łokieć, kolano. Także bark prawy go boli przez co prawą ręką nie może ruszać. Proszę o pomoc oraz rady co zrobić i co to może być.

Pacjent powinien być zbadany , gdyż należy dowiedzieć się czy dolegliwości maja charakter zespołu neurologicznego.
Staszkiewicz