Jak poradzić sobie z trudnym rozstaniem?

Witam! Mam 24 lata i spore problemy psychiczne. Mianowicie zaczęło się od tego że półtora roku temu zdradziła mnie dziewczyna po wieloletnim związku , był to dla mnie ogromny ból psychiczny. Od tamtego czasu wszystko zaczęło się sypać , obecnie tonę w długach i piję coraz więcej i częściej. Nie widzę dla siebie żadnej przyszłości , od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać się myśli samobójcze. Np kiedy jadę samochodem mam myśli żeby wjechać w drzewo , pod wpływem alkoholu te myśli są jeszcze silniejsze. Nie mam też z kim porozmawiać o problemach, chyba że ze ścianami. Na zewnątrz się uśmiecham ale w środku jestem wrakiem , gdzie mógłbym znaleźć ewentualną pomoc ?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry, Panu

opis Pana obecnej sytuacji wygląda jak zjazd w dół, jakby po gwałtownym rozstaniu z dziewczyną opuściły Pana siły życiowe. Pojawiło się regularne picie i zadłużenie oraz myśli samobójcze. Rejestruje Pan, że nie ma w Pana życiu osoby, z którą mógłby Pan przegadać sytuację, znaleźć zrozumienie. To ważne, wszyscy potrzebujemy chociaż jednej osoby, która mogłaby nas czasami wysłuchać. To, czego Pan potrzebuje to kontakt z psychologiem najlepiej uzależnień, mógłby się Pan również skonsultować z lekarzem psychiatrą, żeby wykluczyć możliwe zagrożenie życia. Być może potrzebuje Pan w tym momencie leków stabilizujących Pana nastrój, żeby miał Pan siłę zobaczyć dla siebie przyszłość. Jeśli prywatnie to nie jest możliwe ze względów finansowych, sugeruję Panu kontakt z najbliższą Poradnią Zdrowia Psychicznego. Może poczeka Pan na wolny termin, ale zawsze to lepsze niż nic, jest od czego zacząć. Może usłyszy Pan coś, co da Panu nadzieję albo zmotywuje, żeby o siebie walczyć. Trzymam kciuki za Pana walkę