Jak postępować w przypadku zdiagnozowania mięśniaka?

Witam mam 45 lat bardzo boli mnie podbrzusze i czuję parcie ,lekarz ginekolog stwierdził u mnie mięśniaka 5,5 cm bardzo źle się czuję .Mam skierowanie do szpitala ale mam obawy co robić?

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro mięśniak powoduje dolegliwości, najpewniej należy go usunąć. Powinna Pani zasięgnąć opinii lekarza ginekologa, który będzie mógł Panią zbadać.