Jak pozbyć się 20 kg i otyłości po zawale?

Mam 159 cm wzrostu, rzeczywiście mam mało ruchu, mieszkam na 3 piętrze i to mnie też zniechęca do spacerów, poza tym mam problemy z żołądkiem i cierpię na nerwicę lękową. Myślę, że za dużo naraz zebrało się tego. Chce podziękować Pani doktor za podpowiedź na moją tuszę, nie wiem, czy te artykuły pomogą, ale siedząc w domu, mogę spróbować, jeśli przy żołądku można te produkty jeść. Dziękuję jeszcze raz za odpowiedź, bo do lekarzy u mnie to ciężko
ponad rok temu

Witam,
jeśli ma Pani dodatkowo problemy z żołądkiem, proszę unikać produktów ciężkostrawnych i powodujących wzdęcia. Oprócz produktów tłustych i słodkich mogą to być niektóre warzywa, np. por, kapusta, rośliny strączkowe, cebula czy czosnek.
Jednak każdy reaguje indywidualnie i inne produkty mogą powodować dolegliwości żołądkowe. Jeśli wie Pani, na jakie produkty źle reaguje, proszę ich unikać, jednak inne warto spożywać, aby jadłospis nie był zbyt monotonny.
Pozdrawiam