Jak rozpoznać rodzaj zapalenia żołądka?

Dzień dobry. Chciałam zapytać jak rozpoznać rodzaj zapalenia żołądka? Gastroskopia wykazała że błona śluzową jest umiarkowanie przekrwiona o prawidłowej grubości faldach bez zmian ogniskowych. Zapalenie może być spowodowane stresem. Test ureazowy ujemny. Czy to może być zapalenie autoimmunologiczne lub jego początek? Jakie badania wykonac by je rozpoznać? Dodam że jestem szczupła, dość szybko się męczę czasem mam język jakby geograficzny, ale myślałam że dolegliwości nasilają się od stresu.

Aby dokładnie, konkretnie rozpoznać jaki to typ zapalenia błony śluzowej żołądka należałoby pobrać wycinek z błony śluzowej żołądka w czasie badania gastroskopowego i poddać go badaniu histopatologicznemu. Bez tego badania nie określi się konkretnie jaki to typ zapalenia błony śluzowej żołądka.