Jak rozumieć pojęcie deficytu kalorycznego?

Mój kolega uważa że w chudnięciu najważniejszy jest minus kaloryczny. Jeśli osoba A będzie jadła tylko sałatkę a osoba B będzie piła tylko Cole a oboje spożyją dokładnie tyle samo kalorii to schudną tyle samo, mówimy o 2 400 kcal, czyli trzeba wypić 5 litrów Coli dziennie, dla mnie to bzdura bo ważne co się je a nie ile ma kcal, co na to specjaliści
MĘŻCZYZNA, 45 LAT 7 miesięcy temu

Dzień dobry,

rzeczywiście aby schudnąć należy być na ujemnym bilansie energetycznym. Nie mniej jedynak to jak szybko będziemy chudnąć jest kwestią bardzo indywidualną. Dwie osoby mogą odchudzać się identycznymi metodami a wcale nie będą reagowały identycznie.

Ważne jest co jemy a nie tylko ile. Schudnąć można szybko zjadając minimalne ilości kcal ale czy dobrze odbije się to na naszym zdrowiu??

Musi Pan pamiętać, że zdrowe i bezpieczne odchudzanie to około 1kg tygodniowo a dieta powinna być pełnowartościowa, zbilansowana i urozmaicona. Cały proces odchudzania powinien być przeprowadzony z głową i z myślą o naszym zdrowiu.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl