Jak rozumieć wynik MR kręgosłupa u 32-latki?

Dzień dobry, nigdy nie miałam bólów kręgosłupa. Czy to coś poważnego? Rezonans magnetyczny. "Niewielkie dotrzonowe wpuklanie się blaszek granicznych trzonów kręgów od T5 do T12, różnostopniowo. W górnej części trzonu kręgu T11 widoczna jest dotrzonowa przepuklina jm krążka m/k, z rąbkiem obrzęku szpiku obwodowo. Niewielkie odwodnienie i obniżenie wysokości krążków m/k na poziomach od T7/T8 do T10/T11. Na poziomie: - T5/T6 tylna lewoboczna wypuklina jm krążka m/k, uciska worek opony twardej, spłyca nieco lewy zachyłek boczny, modeluje korzenie nerwu rdzeniowego w lewym zachyłku bocznym, - T7/T8 tylna pośrodkowa, podwięzadłowa przepuklina jm krążka m/k, z przewagą strony lewej, uciska worek opony twardej, zagłębia się dokanałowo na ok. 5x7mm, spłyca rezerwę płynową przednią oraz modeluje i uciska na korzenie nerwów rdzeniowych, z przewagą strony lewej, - T8/T9 niewielka tylna wypuklina jm krążka m/k, modeluje worek opony twardej, bez istotnego ucisku na korzenie nerwów rdzeniowych, - T9/T10 tylna pośrodkowa przepuklina jm krążka m/k, z uszkodzeniem pierścienia włóknistego, uciska worek opony twardej, spłyca rezerwę płynową przednią, modeluje korzenie nerwów rdzeniowych, - T10/T11 i T11/T12 niewielkie, tylne uwypuklenia jm krążków m/k, modelują worek opony twardej, bez istotnego wpływu na korzenie nerwów rdzeniowych. Światło kanału kręgowego bez cech krytycznego zwężenia. Obraz i sygnał rdzenia kręgowego oraz stożka rdzenia kręgowego w normie. Kanał środkowy rdzenia kręgowego nieposzerzony. Koniec stożka rdzenia kręgowego na poziomie L1/L2. Dodatkowo, zmiany przeciążeniowe i drobne wyostrzenia na brzegach trzonów kręgów, w stawach międzywyrostkowych i żebrowokręgowych wraz z pogrubieniem i przerostem więzadeł żółtych, różnostopniowo. W prawym płacie wątroby drobna zmiana o podwyższonym sygnale w obrazach T2 śr. 5mm - do różnicowania z torbielą - obraz poza zakresem badania"

Zmiany stwierdzane w badaniu NMR wskazują na pptrzebę działań rehabilitacyjnych (kinezyterapia Mc Kenzie itp). Na obecnym etapie operacja nie jest konieczna. Konsultacja neurochirurgiczna z płytą CD z badania w trybie plamowym.