Jak schudnąć z bioder i ud? Proszę o pomoc.

Mam 14 lat, prawie 170 cm i ważę 73 kg. To horror ;/ Kiedyś byłam chuda, ale brałam leki alergiczne bardzo długo i przez nie utyłam. Teraz od roku kręcę hula-hop 20 min. dziennie i robię 60 brzuszków. Co zrobić, żeby schudnąć z bioder i ud? Są jakieś ćwiczenia, które nie dadzą masy, tylko pomogą mi zgubić tłuszcz? Najlepiej w domu. Co powinnam jeść, znaczy np. jakie warzywa, owoce? Czy dałoby się też jeść czasami jakieś słodycze? Jeśli tak, to co jaki czas? Nie chodzi mi o obżeranie się tylko np. 1 batonik czy coś :D Dzięki jakim ćwiczeniom schudną mi nogi? Czy nabiorą mięśni? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
14 LAT ponad rok temu

Witam.

Odnośnie przykładowych ćwiczeń - zapraszam na www.abccwiczenia.pl
Mam nadzieję, iż pozostajesz pod opieką lekarza i masz regularnie przeprowadzane pomiary ciała i badania.
Jeśli nie, warto wybrać się wraz z rodzicami do specjalisty, aby ocenić, czy Twój organizm funkcjonuje prawidłowo.

Odnośnie warzyw generalnie wszystkie są niskokaloryczne (wyjątek: kukurydza, ziemniaki, suche nasiona roślin
strączkowych - fasola, groch etc.). Możesz więc jadać je praktycznie bez ograniczeń.
Co do owoców powinnaś uważać na winogrona i banany (także suszone owoce są kaloryczne).

Odnośnie słodyczy polecam artykuł - http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski
Możesz sobie pozwolić na niewielką porcję np. ciasta drożdżowego z owocami. Z dodatkiem szklanki mleka może być to dobrym pomysłem na podwieczorek.
Jeśli lubisz, możesz przyrządzić wraz z mamą galaretkę z owocami.
Jeśli lubisz suszone owoce, możesz zjeść np. 5-6 sztuk moreli.
Najlepiej jednak zamiast cukierków, czekoladek etc. jadać świeże owoce.

Pozdrawiam