Jak sobie poradzić przy tak dużej ilości stresu?

Witam. Ostatnio mam bardzo dużo stresu w swoim życiu. Z którym wydawało mi się że sobie radzę. Zaczęło się od zgrzytanie zębami w nocy. Obgryzaniem paznokci., gdzie orientowalam się dopiero dopiero właśnie przy Obgryzaniu. Teraz do tego doszło że w ciągu dnia mimowolnie tak zaciska szczękę, że orientuje się dopiero przy bólu szczęki i zębów. Jak sobie pomóc?

Dzień dobry, nadmiar stresu w Pani życiu może objawiać się właśnie tak, jak Pani to opisała. A to sygnał, że organizm nie radzi sobie już z takim jego natężeniem. Potrzebuje Pani wsparcia psychoterapeuty, który pomoże Pani nie tylko poszukać sposobów na rozładowanie biezącego stresu, ale poszuka z Panią przyczyn obecnej sytuacji i pomoże nauczyć się radzić ze stresem w przyszłości. Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.