Jak stosować leki na łysienie?

Witam! Mam 20 lat, jestem mężczyzną. Wcześniej już tu pisałem - opisywałem mój problem dotyczący wypadania włosów. Od 2 miesięcy stosuję preparat V***. Myślę, że dał on jakieś efekty. Poniżej stawiam moje pytania: 1. Z tego co wiem, to kuracja tym lekiem powinna trwać przez 4-6 miesięcy, ale nie jestem pewien. Czy to prawda? 2. Pytanie odnośnie do dawkowania: dotychczas brałem po jednej tabletce dziennie, ale podejrzewam, że jeśli nagle po tych 4-6 miesiącach przestałbym brać całkowicie lek, to mogłoby się to źle odbić na moich włosach (to tylko moje przypuszczenia). Czy nie powinno się powoli zmniejszać dawki? Np. że pierwsze 2 miesiące tabletka dziennie, potem przez następne dwa miesiące co drugi dzień tabletka, a potem jeszcze rzadziej? Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Jeżeli stosowanie leku według Pana przynosi efekty to warto kontynuować terapię, powinna ona trwać około 6 miesięcy. Jeżeli chodzi o dawkowanie leku to wskazane jest przyjmowanie 1 tabletki raz dziennie. Odstawienie leku nie powinno spowodować gwałtownego pogorszenia.

Natomiast warto, jeżeli nie były wykonywane do tej pory, sprawdzić jaki jest poziom hormonów tarczycy oraz wykonać morfologię - czasami zaburzenia tarczycy czy anemia są przyczyną nadmiernej utraty włosów.
Warto również rozważyć wizytę u dermatolog- nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam