Jak szybko wchłaniają się tabletki antykoncepcyjne i czy można zrobić sobie przerwę?

Dzień dobry.Od 2 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne.Niestety chyba jedną zwymiotowałam w 3 tygodniu bodajże 18 blister,a nie miałam zapasowych.Dzisiaj powinnam dostać krwawienie z odstawienia, ale po nim dalej nie widu ani słychu. Czy jeśli chciałabym przestać brać tabletki i zrobić sobie miesiąc przerwy czy ma to jakiś wpływ na mój organizm? I czy jak dostane okres w nocy (z soboty na niedzielę) a nie będę wiedzieć wcześniej o tym to czy mogę PIERWSZĄ tabletkę wziąć normalnie w niedzielę?

Lek. Katarzyna Szymczak

Okresowe przerwy w przyjmowaniu tabletek są nawet wskazane, może Pani przyjąć tabletek w niedzielę.
Pozdrawiam