Jak teraz brać tabletki?

Mój problem polega na tym, że ostatnio byłam zbyt roztargniona i wzięłam o jedną tabletkę antykoncepcyjną za dużo (w piątek, a powinnam skończyć w czwartek) i po dwóch dniach (w poniedziałek) przez roztargnienie, jak zadzwonił mi budzik z przypomnieniem o tabletce, zaczęłam nowe opakowanie mimo, że upłynęło dopiero 3 doby, a miesiączka jeszcze się nie zaczęła w tej przerwie. Czy mam tabletki brać dalej (wtorek, środa itd.) czy poczekać do piątku i zbagatelizować tę jedną tabletkę i wtedy jeszcze raz zacząć nowe opakowanie (zawsze mam zapasowe). Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Może Pani zarówno skończyć przerwę od razu, jak i przeciągnąć ją do 7 dni i wziąć nową tabletkę tego dnia, co zwykle. W obu przypadkach będzie Pani całkowicie zabezpieczona.