Zażyłam 2 tabletki w jednym dniu przez omyłkę. Co teraz?

Zażywam tabletki. Wczoraj, tj. w piątek, zażyłam przypadkowo 2 tabletki (14 i 21, obie wypadały w piątek). Jedną o 10:00, a kolejną o 19:00, myśląc, że zapomniałam rano zażyć. Okazało się, że źle popatrzyłam na blister. Zawsze kończyłam zażywać opakowanie w piątek, a zaczynałam nowe po 7 dniach, tj. w sobotę. Teraz skończę zażywać tabletki po 20 dniach, czyli we czwartek. Czy nowe opakowanie mam zacząć zażywać po 7 dniach w piątek? I czy teraz do końca tego blistra bezpieczniej zażywać tabletki tak, jak to czyniłam, o 10:00, czy liczyć czas od 19:00? Czy zostanie zachowana skuteczność antykoncepcyjna, czy stosować dodatkowe zabezpieczenie? Czy kolejne opakowanie mogę zacząć o wybranej godzinie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Może Pani kontykuować zarzywanie tabletek zarówno o 10.00, jak i o 19.00 - wszystko zależy od Pani preferencji.
2. Przerwa koniecznie musi skończyć się dzień wcześniej niż normalnie. Innymi słowy - przerwa nie może zostać wydłużona powyżej 7 dni. Jeśli ma Pani ochotę, może ją Pani skrócić, ale nigdy wydłużyć.
3. Dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne.
4. Kolejne opakowanie lepiej rozpocząć o tej samej godzinie, o której zarzyła Pani ostatnią tabletkę przed przerwą.