Jak trzeba postępować przy tych krwawieniach z odbytu?

Dzień dobry. Moim problemem jest krwawienie z odbytu- świeża krew widoczna na papierze czasami w bardzo dużej ilości czasami śladowej. 5 miesięcy temu miałam robiona kolonoskopię-obrazowo ok, jednak z wycinków zapalenie limfocytarne niepełne na całym odcinku jelita grubego. 5 miesięcy temu morfologia ok. Miesiąc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. I w tym miesiącu krwawienia się nasiliły występują codziennie, a nie tak jak wcześniej raz na 2-3 tygodnie. W morfologii pojawiła się anemia. Byłam u chirurga badanie per rectum w normie. Krew nawet już jest widoczna na stolcu. Jakie badania powinnam jeszcze zrobić żeby znaleźć przyczynę? Czy kolonoskopię należy powtórzyć? Czy limfocytarne zapalenie jelita trzeba leczyć jeśli nie ma biegunek aktualnie biorę tylko maślan? Stolce są luźne objętościowo jest go dużo. Stolec pojawia się zawsze rano raz dziennie czasami 2 razy, w gorsze dni nawet 3. Po wypróżnieniu ból brzucha przechodzi. Ból nie wybudza w nocy.

Witam,

opisane objawy powinna Pani z konsultować ze specjalistą gastrologiem który oceni wykonane przez Panią badania z krwi.

Specjalista wykona badanie przedmiotowe i zapozna się z całą dokumentacją medyczną z opisem badania kolonoskopii oraz wynikiem z wycinka z jelita.

Po wykonaniu badania przedmiotowego zleci odpowiednie leczenie do opisanych objawów.

Pozdrawiam