Jak walczyć z odruchem wymiotnym?

Witam. Mam 23 lata mężczyzna i mam problem z odruchem wymiotnym praktycznie non stop gdy myje żeby gdy robię codzienne czynności wgl. Często gdy się poruszam po domu lub cwicze, lecz gdy siedzę są one bardzo rzadko. Również non stop mam uczucie posiadania wydzieliny (flegmy) w przelyku. Co to może być i jak z tym walczyć ? Proszę o pomoc.

Dzień dobry.
Wygórowany odruch wymiotny może mieć podłoże nerwowe, lub wynikać z nadwrażliwości w obrębie jamy ustnej. Równie dobrze można podejrzewać zaburzenia krążenia mózgowego, cukrzycę, początki choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, choroby wirusowe itp.
Może warto byłoby o tym porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu?

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta,
http://www.logo-ped.gda.pl