Jak wygląda odstawienie tego preparatu?

Witam, lekarz zaproponował mi leczenie metylofenidatem. Choruje na depresje i lekarz podejrzewa również add. Chciałbym spróbować terapii, jednak jest to lek narkotyczny i zastanawiam się jak wygląda odstawienie tego preparatu oraz czy mogę spodziewać się spadku zdolności intelektualnych w przypadku ewentualnego odstawienia(studiuje więc jest to dla mnie istotne abym nie był kompletnie rozłożony przez x czasu podczas odstawienia).

Szanowny Panie,

Wszelkie wątpliwości dotyczące leczenia farmakologicznego należy omawiać z lekarzem psychiatrą. Metylofenidat jest skutecznym lekiem w przypadku leczenia ADHD i poprawia funkcje uwagowe, w związku z czym po jego odstawieniu mogą wrócić objawy związane z zaburzeniami koncentracji uwagi.

Pozdrawiam.