Jak wygląda zdrowa dieta dla 19-latki?

Chcialam sie dowiedziec gdzie moglabym znalesc darmowa diete dla mnie, mam 19 lat 164cm 41kg . chialabym przytyc chociaz do tych 50 kg, ale nieatety nie wiem jak sie do tego zabrac.

Witam,
niestety nie mam dobrych wieści, niedowaga jest dużo bardziej złożonym problemem niż nadwaga, w związku z tym stosowanie schematów z internetu na przykład [tam na pewno znalazłaby Pani jakieś darmowe jadłospisy] tonie najlepszy pomysł. Warto udać się do specjalisty dietetyka i poprosić o ułożenie diety, warto również zrobić badania aby sprawdzić czy niska masa ciała nie jest konsekwencją jakiejś choroby.

pozdrawiam
Magdalena Kubik

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Witam, Podejście do tematu w stylu "darmowa" już skazuje Panią na błędy i niepowodzenie. Darmowe są tyko rzeczy nie posiadające wartości, może sobie Pani zrobić krzywdę w ten sposób, szczególnie w tym wieku. Nie uprawiam klasycznej dietetyki tylko medyczną, z tego względu, że jest to bardzo bezpieczny rodzaj decyzji, potwierdzony badaniami z krwi żylnej. A niedowaga przy prawidłowym żywieniu wskazuje na problem, tylko że ja w ogóle nie wiem jak się Pani żywi ani jak wygląda Pani zdrowie.
pozdrawiam i życzę przemyślanych, racjonalnych decyzji!