Jak wyleczyć biały nalot na języku, który cuchnie?

23letni facet, od kilku lat mam biały nalot na języku który cuchnie, wymaz-brak grzybów, stomatolog powiedział, że źle wymyte zęby, ale od kilku dobrych lat mam ten nalot i nie mogę zwalczyć go niczym, po umyciu zębów po 2 minutach wraca zapach i nalot. W gimnazjum cierpiałem na bardzo mocne bóle brzucha po czym oddawałem po kilku godzinach kał kilkukrotnie. Złe odżywianie, brak owoców, warzyw, w tym duże ilości cukru i inne niezdrowe rzeczy.. sam już nie mam pojęcia, proszę o pomoc :(

Biały nalot na języku może mieć bardzo wiele i to różnych przyczyn. Jeśli wymaz nie wskazał na kandydozę, inne możliwe źródła problemu to: stan zapalny języka, pleśniawki, palenie papierosów, wrodzone wady serca, odwodnienie, a także choroby takie jak kiła, HIV/AIDS, leukoplakia, tzw. język geograficzny (lingua geographica) czy liszaj płaski. Warto zadbać o zdrową dietę (lekkostrawna, bogata w owoce i warzywa) i poprawną higienę jamy ustnej – nie tylko szczotkowanie oraz nitkowanie zębów, ale również oczyszczanie języka specjalną końcówką szczoteczki lub skrobakiem. Język jest idealnym miejscem do gromadzenia się bakterii, stąd nie można pomijać go w codziennej higienie. Warto wykonać badania ogólne np. morfologię oraz skonsultować się z laryngologiem oraz gastrologiem.
Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl