Jak wyleczyć się z depresji po porodzie?

We wrześniu urodziłam córeczkę, była planowanym dzieckiem. Po dwóch miesiącach w domu z dzieckiem , zaczęłam czuć się smutna, zmęczona, każdy dzień wygląda tak samo.Z mała siedzę całymi dniami, mąż wraca wieczorem z pracy. Opowiedziałam o tym mojej lekarce, stwierdziła , że mam depresję i przepisała mi Cital. Biorę jedną tabletkę na dzień.Jednak mam dni (raz w tygodniu), że mam wszystkiego dość, płaczę ,że już nie wytrzymam tego siedzenia w domu, nic mnie nie cieszy , a dziecko mi przeszkadza.Co mam zrobić?

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wnioskuję, że może Pani czuć się zmęczona, i nawet wyczerpana, jak również samotna, bez wsparcia fizycznego, psychicznego i mentalnego, bez współpracy (z Mężem?) w dzieleniu się obowiązkami w opiece nad Córeczką, co przyznaję może być
nużące i wyczerpujące (nawet, gdy kocha się swoje Dziecko).

Proszę nie zostawać samej i zadbać chociaż o jedną relację z Koleżanką/Znajomą, by mogła Pani regularnie wyjść, np. dwa razy w tygodniu sama, albo z Koleżanką, by sprawić sobie przyjemność, a pośrednio Córeczce i Mężowi.
A wtedy pojawiłaby się lepsza jakość opiekowania się Córeczką!
Zachęcam, by poruszyła Pani ten wątek z Mężem , co i jak Mąż mógłby Pani pomagać, proszę dzielić się swoimi doznaniami z Mężem.

Nie napisała Pani, czy są w Pani bliskim otoczeniu Rodzice/ Teściowie, którzy mogliby Panią odciążyć i byli by pomocni?

Mogłaby Pani skorzystać ze wsparcia psychologicznego osobiście albo online, do czego mocno Panią zachęcam.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Życzę Pani Tego, Co jest Pani najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605